Get Adobe Flash player
Borbényi Klári serdülő judóbajnok Nyomtatás E-mail
2013. június 19. szerda, 10:04

Május 11-én Mogyoródon rendezték meg a judo serdülő női országos rangsorversenyt. A kiskőrösi csapatot Borbényi Klári serdülő 63 kg-os súlycsoportban, valamint Kiss Emese serdülő 63 kg-os versenyzőink képviselte.

Klárinak Mogyoródon nagyon kemény, olimpiai reménységekkel nemzetközileg is jegyzett ellenfelekkel kellett megküzdenie. 63 kg–os súlycsoportban két ellenfele volt, akiket egyértelmű ippon értékű akciókkal sikerült maga mögé utasítani. Így Borbényi Klári kiskőrösi versenyzőnk állhatott a dobogó legfelső fokára. (Klári a verseny előtt két héttel az országos diák olimpián 57 kg–ban bronzérmet szerzett.)

 

 

Kiss Emese serdülő +63 kg-os versenyzőnknek egy nálánál 25 kg-mal nehezebb, két évvel idősebb ellenfelet kellett legyőznie. Emese a küzdelem elején egy yuko értékű (5 pontos vezetést) szerezve nyert. Annak ellenére, hogy csak ketten képviselték városunkat, csapatversenyben a 3. helyezést sikerült elérnünk - tudósította lapunkat Szentgyörgyi Tibor, a Kiskőrösi Judo Egyesület elnöke.

 

Május 12-én Gyomaendrődön, területi versenyen vettek részt a Kiskőrösi Judo Egyesület sportolói, ami jó lehetőség volt, hogy a legkisebbek is kipróbálják tudásukat – mondja az edző. A versenyt három szőnyegen zajlott. Az indulók létszáma meghaladta a 120 főt. Borbényi Klára mint bíró segítette a verseny lebonyolítását. Egyesületünk 7 súlycsoportban volt érdekelt.

 

Diák „A” 50 kg Baranyai Zsombor első , Diák „B” 50 kg Tolnai Tamás harmadik, Serdülő + 63 kg Kiss Emese első, Diák ”C” 32 kg Szőgyi Dávid harmadik, 7 éves 25 kg Pecznyik Anna második, 7 éves 22 kg Hazafi Márk második, és a legfiatalabb 6 éves 23 kg Kudron Csenge harmadik helyezést ért el.

 

- Az országos versenyek megnyeréséhez vannak még teendőink, de elindultunk az úton. A részvevő csapatoktól sok pozitív visszajelzést kaptunk a március 23-án Kiskőrösön rendezett versenyünkkel kapcsolatban. Ezúton is szeretném mindenkinek megköszönni a segítségét, aki ebben a munkában mellénk állt – hangsúlyozta Szentgyörgyi Tibor.

 


A cikkekhez és galériákhoz a hozzászólás csak regisztráció után lehetséges.

 

 
Hirdetés