Izsáki vasember Nyomtatás E-mail
2012. augusztus 10. péntek, 06:35

Nagyváradon állhatott a dobogóra az izsáki Ironman, Bálint Zoltán.

Június 17-én rendezték meg a romániai nagyvárosban azt a hosszútávú nemzetközi triatlonversenyt melyen Zoltán már tavaly is indult. Akkor féltávon második helyen ért célba. Az idén Cséplő Zoltánnal, sport- és felkészítőtársával úgy döntöttek, nekivág a megmérettetésnek. Nem kis kihívásra szánta el magát, hiszen a 3800 méter úszás, 180 km kerékpározás és 42 km futás emberpróbáló táv. Az úszást a 3. helyen fejezte be, és azonnal neki vágott a dimbes-dombos, szeles kerékpáros pályának. Egy defekt hátráltatta bár sikerült gyorsan orvosolni, de sajnos visszacsúszott a 8. helyre. Zoli innen küzdötte fel magát a 3. helyre a futam végére. A futóversenyt is itt kezdhette meg. 10 óra 17 perces, remeknek mondható idővel ért célba a 3. helyen. Zoli a defektet leszámítva pozitívan értékelte a versenyt, mely véleménye szerint tökéletes erőfelmérő volt a július 28-án sorra kerülő nagyatádi versenyre.