Éremeső a birkózók nyakába Nyomtatás E-mail
2010. november 09. kedd, 09:13

Birkózóink az utóbbi hónapban nyolc helyszínen bizonyították tudásukat, tehetségüket egyéni és csapatbajnokságokon - tájékoztatta lapunkat Tóth Mátyás edző.

- Kiemelkedő teljesítménynek tartom, hogy a kiskőrösi birkózók több kiemelt klub csapattagjaként szerepeltek október 24-én Érden, az Országos csapatversenyen. Aszódi Józsi aranyérmet szerzett. Bábszky Gergő Kecskemét Univer, Aszódi Józsi a budapesti Vasas, Ficsor Józsi, Bognár Árpi, Cseh-Szakál Olivér az Érdi Spartacus csapatában küzdöttek.

Szerbiában Szekeres Misi és a Csörgő testvérek szintén aranyérmet szereztek. Tatabányán Bábszky Gergő, Bognár Árpi és Cseh-Szakál Olivér szép csatákat vívott Országos Kadett Bajnokságon. Lakitelken Mezei Patrik és Szőgyi Norbi küzdött 133 versenytárs között. Norbi nagyon ügyes volt, aranyéremmel tért haza.

Kunszentmiklóson Bognár Erika a fiúk között versenyezve csodálatos tehetségről tett tanúbizonyságot és a III.-IV. helyet harcolta ki magának. Mezei Patrik megsérült, de így is a 3. helyen végzett. Szőgyi Norbi magabiztosan verte a mezőnyt, aranyéremmel gazdagodott. Szekeres Misi is arannyal zárt. Cseh-Szakál Olivér és Bognár Árpi döntőztek, ahol Olivér lett az ügyesebb, ő aranyérmet, Árpi pedig ezüstöt kapott 15 csapat, 105 versenyzője közül.

Csapatban a 6. helyen végeztünk. Szigetváron Csörgő Vilmos bronzérmet szerzett az országos rangsor versenyen. Szekeres Misi ifjúsági magyar 4. hellyel zárt. Kalocsán serdülő Országos Bajnokság volt, Csörgő Vilmos elindult annak ellenére, hogy Diák I-ben országos bajnok lett. Abonyban dr. Skultéty Sándor Emlékverseny zajlott, ahol a diák, serdülő, kadett, és felnőtt maghívásos nemzetközi birkózó versenyen 25 csapat 245 versenyzője küzdött az érmekért.

A kiskőrösi birkózók hat fővel vettek részt az eseményen, és négy arannyal és két ezüsttel tértek haza. Bognár Erika 40 kg, első hely, Csörgő Hugó 36 kg, első hely, Szőgyi Norbert 63 kg első hely, Csörgő Vilmos 50 kg első hely, Ficsor József 54 kg második hely, Bognár Árpád 74 kg második hely. Csörgő Vilmos megkapta "A vidék legtechnikásabb versenyzője" címet - büszkélkedett tanítványaival Tóth Mátyás.

A cikkekhez és galériákhoz a hozzászólás csak regisztráció után lehetséges.