Régi képek Nyomtatás E-mail
Írta: Boda Zsuzsa   
2011. április 21. csütörtök, 09:53

Ugye Önök is szívesen nézegetik a régmúlt korokat idéző fotókat? Vannak, akiknek még él emlékezetében a fél évszázaddal ezelőtti Kiskőrös, sokan azonban már csak ezeknek a képeknek a segítségével ismerhetjük meg településünk régi arculatát.


Sorozatunkban Gárdonyi Endre, egykori kiskőrösi lakos jóvoltából pillanthatunk a múltba, aki a múlt század negyvenes-ötvenes-hatvanas éveiben számtalan felvételt készített városunkban.


Látkép a Városháza emeletéről


Ugyan ki gondolta volna, hogy alig ötven évvel ezelőtt a Városháza előtt mély árkok szegélyezték a szélesnek egyáltalán nem nevezhető Kossuth utcát a ligetes Petőfi park mellett? És emlékszik-e még valaki a hetvenes évek elején lebontott Petőfi Mozira? Szemmel látható az a hatalmas változás, melyen ez alatt a fél évszázad alatt történt városunkban.


A már lebontott mozi a városháza mellett állt

 

 


A cikkekhez és galériákhoz a hozzászólás csak regisztráció után lehetséges.

 

 
Hirdetés