Get Adobe Flash player
Hagyományőrző Húsvét Tázláron Nyomtatás E-mail
Írta: sajtoteam   
2017. május 16. kedd, 10:34

Már harmadik éve, hogy falunkban Tojásfaállítást szervezünk.

Felsőtázláron április 6-án gyűltünk össze több felnőttel és gyermekkel, hogy településünk ezen közösségének is legyen saját tojásfája. A díszítés után sütemény és üdítő mellett baráti beszélgetéssel töltöttük el az időt. Április 9-én 15 órától pedig a települési parkban került sor a Tojásfaállításra. A sok gyermek és felnőtt egyaránt élvezte a programot.

Részesei voltunk a közös tojásfa díszítésnek, az óvodás néptánccsoport húsvéti műsorának és locsolkodásának. Volt élő nyuszi simogatás, kisbárányokat tejjel lehetett itatni, a fekete bárányt pedig simogatni. Az óriás fából készült tojásokat a gyermekek saját kezűleg festették ki, örvendezve a mellettük álló szintén fából készült nagy nyusziknak. Lehetőség volt lovas kocsikázásra, valamint népi hagyományt felelevenítő locsolkodás részesei is lehettünk. Szólt a népzene, harsogott az ének, roptuk a táncot, hallottuk a locsolóverseket és láttuk – éltük a vödrös locsolás élményét! Mindezek mellett finom sütemények és tea mellett hosszan tartó beszélgetés részesei voltunk. Köszönjük mindenki segítségét, az odaszánt munkát és időt! Köszönjük annak a több mint 200 embernek is, aki megtisztelte ezt az alkalmat! Ami a szülőnek örömet okoz, a gyermeknek is boldogság!

  

 


A cikkekhez és galériákhoz a hozzászólás csak regisztráció után lehetséges.

 

 
Hirdetés